بامبا : بررسی های آمایشی و مدیریت برنامه ریزی استراتژیک

قبل از اینکه اهل قلم باشیم بخردانه بیاندیشیم ... و قبل از این که بنویسیم حوب بیاموزیم .

بامبا : بررسی های آمایشی و مدیریت برنامه ریزی استراتژیک

قبل از اینکه اهل قلم باشیم بخردانه بیاندیشیم ... و قبل از این که بنویسیم حوب بیاموزیم .

بامبا : بررسی های آمایشی و مدیریت برنامه ریزی استراتژیک

Alireza Ayatollahiعلیرضا آیت اللهی
استاد سابق علوم اجتماعی در دانشگاههای علامه طباطبائی ، شهید بهشتی ، و... علوم و فنون اقتصادی در دوره های عالی مدیریت کشور ، با 19 سال تحصیلات دانشگاهی در ایران و فرانسه ( و اندکی نیز تحصیلات غیر رسمی معماری و شهر سازی در ایتالیا و اسپانیا ) در کارشناسی ارشد رشته هائی متعدد از جمله مدیریت دولتی ، و دوره های دکتری جامعه شناسی و مردم شناسی ، جغرافیا و آمایش سرزمین ، اقتصاد و جامعه شناسی کار ؛ همیشه مشاغل پژوهشی را بر مشاغل آموزشی ترجیح داده در سمت « استاد پژوهش » مرتبط با علوم و فنون اقتصادی و اجتماعی فعالیت داشته است ؛ از جمله مدتی مسئولیت امور پژوهشی عمران شهری در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را بر عهده گرفته است . مؤلف چند کتاب و چندین مقاله و گزارش ، متولد 1324 در شهر یزد و ، به استثناء قریب به هشت سال اقامت در فرانسه ، مقیم تهران ؛ هم اکنون باز نشسته است ....

پیوندها

توضیحِ انتخاب موضوع

علیرضا آیت اللهی | چهارشنبه, ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۰۳:۴۹ ب.ظ

ما معمولا" از یک موضوع ( پرابلم ) سخن می گوئیم . امٌا در دنیای پیشرفته ی علمی دو نوع موضوع وجود دارد :

1 - موضوع عینی ، و به اصطلاح ملموس و قابل مشاهده ، از یک سوزن گرفته تا بافت شهری و منظومه شمسی یا فراتر از آن ( object ) که در هرحال نام خود را به مطالعات و تحقیقات می دهد ؛ و مثلا" مینویسیم :

موضوع مطالعه : بافت شهری

2 - سبب مطالعه یا حادثه و اتفاقی که موضوع مورد نظر ما را تحت تاثیر خود گرفته ( subject  ) مورد بحث و فحص قرار داده است ؛ و مثلا" می نویسیم :

مبحث ( مقوله ) : ثبت بافت شهری در یونسکو...

 به عنوان نشانه ای از توانائی ها ، دانش و فرهنگ والا ، درایجاد بافت ، وفایده آن درجذب گردشگر . چه کسانی ، . چرا به این موضوع مربوط می شوند ؟ ، و غیره که طبیعتا" موضوعات و مسائل دیگری را نیز در برگرفته یک قضیه ( problematique ) را تشکیل می دهد . 


  • علیرضا آیت اللهی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی