بامبا : بررسی های آمایشی و مدیریت برنامه ریزی استراتژیک

قبل از اینکه اهل قلم باشیم بخردانه بیاندیشیم ... و قبل از این که بنویسیم حوب بیاموزیم .

بامبا : بررسی های آمایشی و مدیریت برنامه ریزی استراتژیک

قبل از اینکه اهل قلم باشیم بخردانه بیاندیشیم ... و قبل از این که بنویسیم حوب بیاموزیم .

بامبا : بررسی های آمایشی و مدیریت برنامه ریزی استراتژیک

Alireza Ayatollahiعلیرضا آیت اللهی
استاد سابق علوم اجتماعی در دانشگاههای علامه طباطبائی ، شهید بهشتی ، و... علوم و فنون اقتصادی در دوره های عالی مدیریت کشور ، با 19 سال تحصیلات دانشگاهی در ایران و فرانسه ( و اندکی نیز تحصیلات غیر رسمی معماری و شهر سازی در ایتالیا و اسپانیا ) در کارشناسی ارشد رشته هائی متعدد از جمله مدیریت دولتی ، و دوره های دکتری جامعه شناسی و مردم شناسی ، جغرافیا و آمایش سرزمین ، اقتصاد و جامعه شناسی کار ؛ همیشه مشاغل پژوهشی را بر مشاغل آموزشی ترجیح داده در سمت « استاد پژوهش » مرتبط با علوم و فنون اقتصادی و اجتماعی فعالیت داشته است ؛ از جمله مدتی مسئولیت امور پژوهشی عمران شهری در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را بر عهده گرفته است . مؤلف چند کتاب و چندین مقاله و گزارش ، متولد 1324 در شهر یزد و ، به استثناء قریب به هشت سال اقامت در فرانسه ، مقیم تهران ؛ هم اکنون باز نشسته است ....

پیوندها

روش منبع یابی در کتابخانه و غیر از آن

علیرضا آیت اللهی | سه شنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۴، ۰۶:۲۱ ب.ظ

آنچه به صورتی بسیار مجمل آمد نشان می دهد که هر دانشجو و پژوهشگری در امر آموزش و به ویژه پژوهش نیاز مند آگاهی هرچند اصولی و مختصر از روش منبع یابی است که آن خود نیاز به آموزش دقیق و صحیح دانشگاهی یا اطلاع و مطالعه منابعی اصولی چون منابع زیر دارد : 

- طاهره خدادوست . تحقیق ، مآخذ شناسی و گزارش نویسی . از انتشارات دانشکده علوم اداری و مدیریت بازرگانی . تهران . 1349 .

- پروین انوار . مآخذ شناسی و استفاده از کتابخانه . کتابفروشی زوار . تهران . 1354 .

- پاولین اترتون . مبانی نظامها و خدمات اطلاعاتی . فصل اوٌل : خدمات اطلاعاتی مقدمه . ترجمه علی آقابخشی و سیمین بردبار . مرکز اسناد و مدارک علمی ایران . تهران . 1363 .

- جودیت ویدال هال . راهنمای نوشتن گزارش های علمی و اداری . ویرایش کریستین رایت . ترجمه و تلخیص محمد نقی مهدوی . مرکز اسناد و مدارک علمی ایران . تهران . 1366 .

- عباس حری . مراجع و بهره گیری از آنها . مرکز اسناد فرهنگی آسیا . تهران . 1356 .

منابعی جدید تر و کامل تر نیز به زبان فارسی وجود داشته اند که به دلیل استفاده ما از منابع به زبان فرانسه ، از آنها کمتر استفاده کرده در اینجا عنوان نشده اند .

منبع یابی از طریق اینتر نت نیز گسترده است و مباحث خاص خود را دارد .


  • علیرضا آیت اللهی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی