بامبا : بررسی های آمایشی و مدیریت برنامه ریزی استراتژیک

قبل از اینکه اهل قلم باشیم بخردانه بیاندیشیم ... و قبل از این که بنویسیم حوب بیاموزیم .

بامبا : بررسی های آمایشی و مدیریت برنامه ریزی استراتژیک

قبل از اینکه اهل قلم باشیم بخردانه بیاندیشیم ... و قبل از این که بنویسیم حوب بیاموزیم .

بامبا : بررسی های آمایشی و مدیریت برنامه ریزی استراتژیک

Alireza Ayatollahiعلیرضا آیت اللهی
استاد سابق علوم اجتماعی در دانشگاههای علامه طباطبائی ، شهید بهشتی ، و... علوم و فنون اقتصادی در دوره های عالی مدیریت کشور ، با 19 سال تحصیلات دانشگاهی در ایران و فرانسه ( و اندکی نیز تحصیلات غیر رسمی معماری و شهر سازی در ایتالیا و اسپانیا ) در کارشناسی ارشد رشته هائی متعدد از جمله مدیریت دولتی ، و دوره های دکتری جامعه شناسی و مردم شناسی ، جغرافیا و آمایش سرزمین ، اقتصاد و جامعه شناسی کار ؛ همیشه مشاغل پژوهشی را بر مشاغل آموزشی ترجیح داده در سمت « استاد پژوهش » مرتبط با علوم و فنون اقتصادی و اجتماعی فعالیت داشته است ؛ از جمله مدتی مسئولیت امور پژوهشی عمران شهری در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را بر عهده گرفته است . مؤلف چند کتاب و چندین مقاله و گزارش ، متولد 1324 در شهر یزد و ، به استثناء قریب به هشت سال اقامت در فرانسه ، مقیم تهران ؛ هم اکنون باز نشسته است ....

پیوندها

مراجع مستقیم مطالعات ؛ اهمیت دائرة المعارف ها

علیرضا آیت اللهی | شنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۳، ۰۴:۴۶ ب.ظ

 مراجع مستقیم مطالعات (6) توضیح اساسی

اهمیٌت دائرة المعارف ها 

گذشته از بسیاری از فرهنگ ها نظیر « لغتنامه دهخدا » ( که بر خلاف نامش در واقع یک دائرة المعارف است ) ، « فرهنگ لاروس » ، « فرهنگ وبستر » ، « فرهنگ وبر » ، « فرهنگ علوم اقتصادی » ، « فرهنگ جامعه شناسی » ، « فرهنگ مدیریت » و.... که اکثرا" خود به نوعی دائرة المعارف هم به شمار می روند دائرة المعارف ها به صورتی مفصل تر در معناکردن بک کلمه یا به خصوص یک اصطلاح علمی ، به تعریف ، توضیح ، تفصیل و تشریح مطلب پرداخته اند چنان که گاه تحت یک عنوان چنان اصول مطالب نقل شده است که خود معادل یک کتاب جیبی در اصول و اساس آن موضوع است و در زبان فارسی بیسابقه نیست که یکنفر فقط یا تقریبا" فقط به ترجمه مطلب تحت عنوان یک واژه یا اصطلاح پرداخته باشد و آن را به صورت یک کتاب مستقل ارائه کرده باشد .

دانشجو یا دانشپژوه لازم است در بدو هر مطالعه و بررسی ابتدا حقیقتی از کلٌیات ضروری موضوع در ذهن خود داشته باشد تا آنگاه بتواند بدون اشتباه و انحراف وارد جزئیات و تحقیق در موضوع گردد .

از اینجاست که تالار مرجع در هر کتابخانه را در ورودی آن کتابخانه قرار داده اند ، دانشجویان دوره های پائین تر بیشتر در تالار مرجع حضور دارند و حتی در اینتر نت « ویکی ها » از بیشترین بازدید ها برخورداراند . 


  • علیرضا آیت اللهی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی